(Shara)Yokluğun ve Varlığın

+ AlapliForum » Edebiyat & Fıkra & Hikaye » Sevgiliye yazilmiş mektuplar (Moderatör: Denge_35)Konu:
|- (Shara)Yokluğun ve Varlığın
Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: (Shara)Yokluğun ve Varlığın  (Okunma sayısı 3186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shara

• Mustafa Kemal Atatürk'ün Torunlarıyız
  • Albay
  • 1457
  • Yine Yeni Yeniden Shara...
« : Ağu 26, 2009, 04:21:30 ÖS »
Sana yazmam için elimde ki kağıdım ve kalemim ısrarla benimle kavga ediyorlar.Yazacak çok şey varken yazamamanın verdiği garip duygunun tutsağı olmak meğer ne zormuş.Belki de kalemim benimle kavga etmekde haklı.Benim sana anlatacak o kadar çok sözlerim var ki ;düşünüp ortaya işte bu diye bir türlü çıkartamıyorum.Önce düşünmeye çalışıyorum ama beynim zaten parmaklarıma hükmediyor.Bak ortaya Yokluğunla neler çıkıyor?

Hayatı beraber yaşadık, beraber nefes aldık, diğeri çarpmadan sessizce bekleyen kalpler, verilen en ufak üzüntüde hüzünle titrerdi, ellerim ellerini bulamadığında ne yapacağını şaşırırdı. Yokluğunu düşündükçe kendimi uçurumlardan attığımı hayal ederdim, en koyu karanlıkta hiç bir ses ve ışık olmadan acıyla kıvrandığımı. Kanayan yaralarım kabuk bile bağlamazdı, hep kanardı, tuzla ovarlarmış gibi canım acırdı. Yokluğunu düşünmek bile kalbimi sıkan demirden bir pençeydi.

Yaşamın anlamı olmayınca yaşamanın da anlamı kalmıyormuş, güçsüz parmaklarımın arasından kayıp giden sen, tutunduğum son dal, baharda açacak bir çiçeği bekler gibi beklediğim sen, fırtınalı bir gecede ufukta beliren deniz feneri,şimdi yoksunuz ve yokluğun, suyun, güneşin, toprağın yokluğu gibi beni yerden yere vuruyor. Yok oluyorum, tenim ürperiyor, gözkapaklarım son kez kapanıyor, yokluğunla cezalandırılmış dünyama bakmayı reddediyor. Gece, tüm varlıklara kapılarını kapatıp kabuğuna çekilmiş bir kaplumbağanın sabahı göremeden ölmesi gibi, ölüyorum.
Her insan mutlu olmak ister ve mutlu olacağı şekilde yaşar, kimi yokluğunda mum yakarak şarap içer, kimi kafasını duvarlara vurur,  herkes kendi tercihini bilerek ve isteyerek yapmaktadır.
Özlemek.. Yokluğu algılar algılamaz derhal devreye giren bir garip ruh hali. Hazır değilim ki. Olmayacağım da. Hiçbir gidişine... Mümkün mü böylesine istemek yokolmayı? Sen daha iyi bilirsin yokluğun nasıl bir şey olduğunu ve asla benim gibi başedemezsin.Çünkü baştan demiştin bana senin kadar gücüm yok diye.Sakın beni bir daha yokluğunla sınama.Sınamaya kalkarsan yokluğum yokluğun olur asla bir daha bulamacağın dipsiz kuyularda,uçsuz bucaksız göklerde olurum.Dünün olurum,bugününün olurum asla unutamayacağın yarının olurum...

Shara
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Santral beni Psikopata bağla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Biz camlardan seyretmedik yağmurları
Taa iliklerimize kadar ıslanarak hissettik...
Eyvallah demedik, boyun eğmedik zulme
Halkın yanında, Hak için nefesimizi tükettik
İmrenmedik erzi kırıkların zârafetine
Al mendillere aşkı işleyenleri sevdik...

uzungeceler

• Yarbay
  • 494
  • ya umut biterse
Yokluğun ve Varlığın
« Yanıtla #1 : Ağu 26, 2009, 04:23:48 ÖS »
Teşekkür Ederim shara Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 
Yüzde Israr Etme, Doksan da Olur.
İnsan Dediğinde, Noksan da Olur.
Sakın Büyüklenme, Elde Neler Var.
Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur.

Shara

• Albay
  • 1457
Yokluğun ve Varlığın
« Yanıtla #2 : Ağu 26, 2009, 04:26:20 ÖS »
rica ederim uzungeceler okuduğun için bende teşekkür ederim
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Santral beni Psikopata bağla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tayfunkan

• Ziyaretçi
Yokluğun ve Varlığın
« Yanıtla #3 : Ağu 26, 2009, 07:33:26 ÖS »
Paylaşım için sonsuz teşekkür ederim Shara.. Ellerine, Yüreğine, Gönlüne sağlık.. Ancak bu kadar anlatılabilir..

Shara

• Albay
  • 1457
Yokluğun ve Varlığın
« Yanıtla #4 : Ağu 26, 2009, 10:26:24 ÖS »
Rica ederim tayfunkan
Bu yürekten ancak bu kadar gelip yazıya ancak bu kadar dökülebiliyor.
Beğendiyseniz ne mutlu bana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Shara

• Albay
  • 1457
Yokluğun ve Varlığın
« Yanıtla #5 : Eyl 26, 2009, 02:10:15 ÖS »
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap teşekkür ederim utandırıyorsunuz beni  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Efsane

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : May 13, 2010, 10:16:49 ÖS »
SakınResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap   beni bir daha yokluğunla sınama.Sınamaya kalkarsan yokluğum yokluğun olur
asla bir daha bulamacağın dipsiz kuyularda,uçsuz bucaksız göklerde olurum.
Dünün olurum,bugününün olurum asla unutamayacağın yarının olurum...
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap    Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 

Seo4Smf Tagleri: